Diskusné fórum

Sem môžete pisať svoje otázky prípadne dotazy alebo zaujímavosti.

Fórum

Dátum 04.05.2019
Vložil spedo
Titulok Problémové radenie rýchlostí

Zdravím. Vedel by mi niekto poradiť ohľadne vôle v radení rýchlostí. Je veľký problém zaradiť nejakú rýchlosť. Mám dojem že sú pomiešané rýchlosti. V tiahlach sa mi zdajú veľké vôle. Kde by mohol byť problém prevodovka alebo tiahla? prípadne iná rada. Vopred ďakujem.

Dátum 01.11.2018
Vložil Marek
Titulok Vyklapanie

Čaute, chcem sa spýtať ako urobím vyklapanie korby ...kde by sa dalo zohnať čerpadlo prípadne kam ho namontovať. Ďalej či má valník nejakú predpripravu na kyper. Skúšal to tu už niekto? Ďakujem za odpoveď :)

Dátum 10.10.2018
Vložil Robert
Titulok Spojkovy valcek

Zdravim vas tu partia. Prosim z coho je na Microcare spojkovy valcek a kde je k dostaniu.

Dátum 19.11.2018
Vložil Václav
Titulok Re:Spojkovy valcek

Spojkový váleček je ze škody 1203.

Dátum 02.10.2018
Vložil Miro
Titulok termostat

Poprosím vás kupoval niekto termostat a žhaviče? Včera som bol v Predajni a nenašli sme v žiadnom katalógu. Ako a kde to kúpiť? Mám dízlovú 1,2 22kw Lombardíni.

Dátum 23.01.2019
Vložil Robo
Titulok Re:termostat

CH189 CHAMPION

Dátum 24.10.2017
Vložil Afona
Titulok elektromagnetický ventil

Zdravím.Poprosím Vás o informáciu,kde by som zohnal elektromagnetický ventil nafty, ktory sa nachadza na filtri nafty.Ďakujem

Dátum 30.10.2017
Vložil Václav
Titulok Re:elektromagnetický ventil

Našel jsem toto,snad by to mohlo pasovat:
https://aukro.cz/elektromagneticky-ventil-12v-6904284566

Dátum 18.03.2018
Vložil Luboš
Titulok Re:elektromagnetický ventil

Skúste na Kramp.sk

Dátum 16.10.2017
Vložil Strečok Miroslav
Titulok vôla riadenia

Ako sa šteluje vôla v riadení ? Ak to niekto doťahoval.

Dátum 22.10.2017
Vložil Václav
Titulok Re:vôla riadenia

Na víčku z boku je šroub s kontramaticí.

Dátum 27.06.2017
Vložil Strečok Miroslav
Titulok Poradte ak viete

Dobrý den.
Začalo sa mi prehrievať predné koleso pri náboji obidve strany.Vie niekto z čoho sú použité na predné brzdy hadice prívodu kapaliny.

Dátum 29.06.2017
Vložil Václav
Titulok Re:Poradte ak viete

Přední brzdy jsou z Favorita,tak si myslím,že budou i hadice.

Dátum 29.06.2017
Vložil Václav
Titulok Re:Re:Poradte ak viete

Tak oprava-brzdy jsou sice z Favorita,ale hadice jsou použity ze škody 120 ze zadní nápravy,s okem a průtokovým šroubem.

Dátum 06.07.2017
Vložil Miro
Titulok Re:Re:Re:Poradte ak viete

Ďakujem.Hotovo.Všetko som to prečistil rozbehal a ive ako hodinky teras sa bavým o prednej náprave teras mi poradte čo zo zadnou?

Dátum 14.07.2017
Vložil Václav
Titulok Re:Re:Re:Re:Poradte ak viete

Zadní náprava je ze š-1203,jen s tím rozdílem,že 1203 měla nápravu výkyvnou a tady ty trubky od diferenciálu k bubnům udělali pevné.

Dátum 18.10.2017
Vložil Miro
Titulok Re:Re:Re:Re:Re:Poradte ak viete

Rozobral som úspešne zadné bubny.Jednoduchá záležitosť.Na stiahnutie som potreboval iba dve šrauby priemer 8mm.Valčeky boli značne zahriznuté ale vo sveráku a za pomoci WD sa dali pekne rozhýbať.Zistil som že zadná náprava mi vôbec nebrzdila aspon podla toho že som piest musel rozhýbať velmi ťažko.

Dátum 24.03.2017
Vložil Stanislav
Titulok Elektroschéma

Dobrý den!
V létě 2016 jsem zahlédl v Kroměříži toto malé vozidlo a hned se mi zalíbilo, ikdyž bylo již delší dobu nepojízdné a v tu chvíli jsem ani nevěděl jak se jmenuje. V prosinci 2016 mi bylo toto vozidlo do Frenštátu pod Radhoštěm přivezeno na vleku. Auto bylo nepojízdné a tak bylo zatlačeno do garáže a zde jsem zjišťoval co je to zač. K vozidlu ani na internetu a ani v mé odborné literatuře(časopisy Svět motorů, Motor a jiné) mnoho informací nebo fotografií není. Z vašich stránek jsem také čerpal z návodu na obsluhu. Vánocích jsem na něm začal s opravami. nejdříve umytí, sundání polepů, vyměna úplně rozbité kulisy řízení (toto byl asi hlavní důvod odstavení auta), výměna všech kapalin, oprava a odvzdušnění brzd, vyhotovení zcela nového kaslíku na Aku baterii, oprava zavírání bočního víka a spoustu jiných drobných věcí. Koupil jsem nové páčky pod volant, kryty světel a blinkrů.
Vozidlo jsem již nastartoval a udělal první jízdu cca 10 km. Až opět před domem při otáčení jsem špatně zařadil zpátečku a motor mi zhasnul. Poté jsem již vozidlo nenastartoval, kdy mi již nesvítila kontrolka žhavení. Ani dnes již motor nechytil, provedl jsem vizuální kontrolu elektroinstalace, připojení konektorů, ale na nic jsem nepřišel. Dosud nevím kde se stala chyba.nyní čeká na první jízdy.

Mám tedy dotaz: zda nemáte někdo elektro schéma. Pokud toto máte toto k dispozici, poprosil bych o nějakou kopii a zaslání. Dále zda nemáte nějaké dobové foto jak microrar vypadal v době výroby. Na netu jsem našel jen to jedno foto podvozku někde na výstavě. A ve Světě motorů(r.1994) jedno foto v provedení valník elektromobil s krátkým článkem

Dále zda nemáte někdo přední znak " VAB " na přední kapotu - a to ať už jen nakreslený v elektronické podobě, nebo i třeba celý znak ať už dobrý původní, nebo nově vyhotovený. Na mém autě byl znak ulomený(chybí V) a tak jsem si jej již nakreslil na papír, ale než ho začnu pracně vyrábět, tak se ptám nejdíve Vás.

Vlastním VAB Microcar M19, valník, r.v 1994, motor tříválec 900 Lombardini. Na tachometru má cifru něco málo přes 32000 tkm., kdy mi bylo při převzetí sděleno, že auto doopravdy toho moc nenajezdilo. Dle stavu - kdy je vše původní, bez jakékoli koroze rámu, nebo kabiny(až na ten kaslík na Akubaterii), plně funkční zámky aj.

Takže pokud by jste něco měl, budu moc rád.
S pozdravem Stanislav Raška, Trojanovice - Frenštát pod Radhoštěm
E-mail: stanislav.raska@seznam.cz

Dátum 06.04.2017
Vložil Václav
Titulok Re:Elektroschéma

Dobrý den,
měli jsme ve firmě toto vozítko,vedení se rozhodlo,že ho zlikviduje,tak jsem ho zachránil a koupil jsem ho.
Mám Microcar M19, třístranný skápěč,r.v.1997,motor 1,2 čtyřválec,najeto asi 34000 km.Vozidlo je docela ve slušném stavu,plně pojízdné.Jsem třetí majitel.Mám k tomu i dokumentaci,návod k obsluze,tak vám schema pošlu na mail.
Stejný problém jsem měl taky,zjistil jsem,že jsou upálené konektory na relé.Po výměně za nové již to funguje,jak má.Relé žhavení je zezadu pod kabinou na pravé straně rámu.
Docela by mě zajímalo,kolik je ještě těchto vozidel registrováno.

S pozdravem Václav Rašek, Nové Město nad Metují.

Dátum 16.05.2017
Vložil Ladislav Wimmer
Titulok Re:Re:Elektroschéma

Dobrý deň p. Váslav
Mám záujem o MULTICAR 19 je to ešte aktuálné? Ak áno, tak prosím Vás píšte mi e-mail, prípade aj fotky. Aj kontakt na Vás by som poprosil, môj mobil +421903718223 alebo +421918382155 e-mail: wimladi@gmail.com alebo wimmer@mail.t-com.sk očakávam na Váš rýchlý odpoveď
Prajem Vám krásný deň !!!

Dátum 16.05.2017
Vložil Ladislav Wimmer
Titulok Re:Re:Re:Elektroschéma

Dobrý deň p. Václav
Mám záujem o MULTICAR 19 je to ešte aktuálné? Ak áno, tak prosím Vás píšte mi e-mail, prípade aj fotky. Aj kontakt na Vás by som poprosil, môj mobil +421903718223 alebo +421918382155 e-mail: wimladi@gmail.com alebo wimmer@mail.t-com.sk očakávam na Váš rýchlý odpoveď
Prajem Vám krásný deň !!!

Dátum 21.05.2017
Vložil Václav Rašek
Titulok Re:Re:Re:Re:Elektroschéma

Dobrý den,bohužel vozítko neprodávám,jenom jsem dával příspěvek do diskuze.Fotky zkusím poslat do fotogalerie.
S pozdravem Rašek.

Dátum 05.11.2016
Vložil Achim Klein
Titulok M19 Ersatzteile

Hallo,
brauche für meinen M19 Kühlerschläuche und einen Kupplungszylinder für Getriebe.
Wo bekomme ich Ersatzteile

Dátum 02.11.2016
Vložil PETER
Titulok MICROCAR M19

Zdravim nevie mi niekto poradit kde by som zohnal ojnicu na 3 valec ?

Dátum 10.08.2016
Vložil steli
Titulok listove pero

Zdravím
Prosím vás nevedeli by ste mi poradiť kde zohnať listove pero (pravá predná strana), sa mi zlomilo totižto....alebo niejakú náhradu. Nepasuje náhodou z 1203?

Dátum 16.08.2016
Vložil Administrator
Titulok Re:listove pero

Zdravím napíšte mi mail ohľadom listoveho pera na microcar microcarweb@gmail.com

Dátum 28.06.2016
Vložil Peter
Titulok PETER

čaute.Má niekto na predaj papiere alebo vie o niekom kto by chcel predat papiere na m19

Dátum 19.04.2016
Vložil PETER
Titulok Microcar m19

zdravim vedel by mi niekto poradit kde zoženiem čelne sklo a gumu na sklo

Dátum 28.04.2016
Vložil Dan
Titulok Re:Microcar m19

Zdravim,okno si nech uříznout ve sklenářství z lepeného skla podle starého okna a gumu koupíš v nějaké "MOTOTECHNĚ" v metráži a slepíš sekundovým lepidlem.

Dátum 22.03.2016
Vložil Peter
Titulok elektroinstalacia

Dobry den potreboval by som schemu elektroinstalacie na mikrocar vie mi to niekto poslat dakujem turkonservis1@gmail.com 0915882910

Dátum 18.03.2016
Vložil MARTIN
Titulok DOMCEK RIADENIA

DOBRY DEN, NEVIETE MI NIEKTO PORADIT Z CEHO JE TAM DOMCEK RIADENIA?

Dátum 22.03.2016
Vložil Administrator
Titulok Re:DOMCEK RIADENIA

Skoda 1203 .

Dátum 04.01.2016
Vložil jano
Titulok zotrvačník

Dobrý deň neviete mi poradiť kde zoženiem zotrvačník na microcar s motorom lombardini focs 1204 prípadne s akého vozidla by sa dal použiť ?

Dátum 13.11.2015
Vložil jozo
Titulok strartovanie

Zhavice

Dátum 19.11.2015
Vložil jozo
Titulok Re:strartovanie

Už vyriešené bol tam kábel povytiahnuty zo svorkovnice čo ide do zhavica

Dátum 13.11.2015
Vložil jozo
Titulok zhavice

Dobrý deň pani neviete mi poradiť kde zoženiem zhavice na toto autíčko. ? Dlho mu trvá kým naskočí motor možno aj zhavice relé bude zle ako to mám odskúšať

Dátum 30.08.2015
Vložil Teodor
Titulok spojkový valec

Ahoj. Tiež mám problém zohnať sadu gumičiek na spojkový valec (ten čo je vedľa brzdového) v KE na mňa pozerajú ako keby som spadol z mesiaca. Kde to objednávaš? Ďakujem.

Dátum 11.09.2015
Vložil ADMIN
Titulok Re:spojkový valec

Ahoj, no aspon tu na zapade sme asi dobre zasobovani lebo v mototechne kde chodim na diely na moj osobak sa to da objenat a mala by to byt tusim sada rubena č.15? Alebo ak chces tu sadu tak mi napis adresu na microcarweb@gmail.com a poslem ti to.

Dátum 28.08.2015
Vložil KOMA
Titulok TESNENIE POD HLAVU

Dobrý deň, potreboval by som poradiť kde mozem zohnat tesnenie pod hlavu na noj microcar.mam 3 valec diesel lombardini.dakujem za radu.

Dátum 04.08.2015
Vložil Jozef
Titulok Microcar M19

Dobrý deň, potreboval by som poradiť kde nájdem na Microcar VIN číslo.
Našiel som pod kolesom vodiča výrobné číslo karosérie, ale je dosť krátke a policajti ma poslali do bažín že to nie je ono, že potrebujú 17 miestne číslo z techničáku, ale to neviem nájsť.

Ďakujem

Dátum 15.08.2015
Vložil Dan
Titulok Re:Microcar M19

VIN je na rámu za předním pravým kolem. Takže, drátěný kartáč a očistit.Dan

Dátum 31.08.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Re:Microcar M19

No schválne dnes ho budem hladať.

Dátum 02.09.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Re:Re:Microcar M19

Nenašiel som tam celé Winko a problém som s tým mal aj ja.Ak ho niekto máte celé odfotte ho prosím.

Dátum 09.01.2016
Vložil Juro
Titulok Re:Re:Re:Re:Microcar M19

cele vinko ani nenajdes, len raznicu a dorazit

Dátum 16.06.2015
Vložil Miro S.
Titulok Prdítko

Pozdravujem vás.
Prdítko ako ho voláme nám poctivo slúži len nám voláko ochorelo.
Mám starosti s dobíjaním baterky.
Kontrolka dobíjania mi nezhasne a svieti aj pri jazde.
Remen som skontroloval a dotiahol.
Dakujem za radu.

Dátum 18.06.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Prdítko

Patranie pokracuje.
Vcera mi uz nechytilo ani cez startovacie kable tak som sa do toho dnes pustil.
Ocistene kontakty na alternatore,kontrola poistiek bola tam jedna zatavena.
Ale problem s dobyjanim pretrvava asi bude aj po baterke ale to sa potvrdi zajtra.Kde sa daju zohnat uhliky do alternatora aj kruzky a pod akym cislom?
Dakujem

Dátum 19.06.2015
Vložil Ján
Titulok Re:Re:Prdítko

Mne to robilo tiež že mi svietilo dobájanie a prestalo to ked som vymenil regulátor na alternátore. Myslím tňuto vec. https://www.eshop-autel.sk/eshop-autel-sk/eshop/1-1-Alternator/12-2-Regulator-alternatora/5/285-Regulator-VRG3667

Dátum 19.06.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Re:Re:Prdítko

Dakujem za radu.
Dnes sa potvrdilo ze je vadny alternator takze dakujem za radu.
Kupim regulator a uvidim.
Este poprosim radu.
Dasa vymenit priamo v kare alebo treba altik demontovat.

Dátum 29.07.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Re:Re:Re:Prdítko

Takže regulátor som vymeniv bez demontáže alternátora Ale nepomohlo...
Alternátor som aj tak len demontoval ale na podiv diódy a aj vynutie je v poriatku.
Asi pomôže už iba elektrikár.

Dátum 31.08.2015
Vložil Miro S
Titulok Re:Re:Re:Re:Re:Prdítko

No a pomohol. Alternátor ako nový.Záver nefunkčný diódový mostík.

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode