Diskusné fórum

Sem môžete pisať svoje otázky prípadne dotazy alebo zaujímavosti.

Fórum

Dátum 02.01.2015
Vložil Admin
Titulok Re:

Ako nejaká predstava by to mohla byť použiť elektrohydraulicke cerpadlo z VZV alebo nejaké takéto https://stroje.bazos.sk/inzerat/45039752/GGG.php a je vymalované.

Dátum 12.02.2015
Vložil MIROSLAV
Titulok Re:ČERPADLO

AHOJ.
Dej si tam elektočerpadlo co dávají na přívěsné vozíky(sklopky).Zdroj autobaterie 12v cca 70 ah.Prodává se k tomu i ovládání. Součástí čerpadla je i nádrž na olej. Prodávaj v čechách výrobci přívěsných vozíků- AGADOS, VEZEKO, VAPP a další. Cena okolo 10000kč.

Dátum 09.12.2014
Vložil Libor
Titulok Poloosa

Zdravím všechny majitele a hlavně šikovné opraváře tohoto náklaďáčku.
Bohužel jsem dejel :-(
Opravář zjistil, že je "ustřihla" = ukroutila, tedy zlomila tyč poloosy.
Opravář ale neví, kde takovou sehnat. Střih je bezprostředně u tisícihranu, nedá se tedy svařit.
Nevíte prosím, z jakého modelu auta, či podvozku jiného auta se dá tyč poloosy použít?
Zdálo se mám, že je to podvozek Škody 1203. Ale vypadá to, že není.
Pomůžete?
Díky, Libor.

Dátum 13.12.2014
Vložil admin
Titulok Re:Poloosa

Zdravím , neviem či máte uzáver diferencialu alebo nejak neštastnou náhodou strihlo poloos . Tu na fóre sa už zháňala poloos na microcar ktorú potom už jeden pán nepotreboval takže máme jeden kus poloosy na predaj ale neviem akú potrebujete či z uzáverom diferencialu alebo bez uzáveru (tá s uzáverom je dlhšia).

Dátum 10.09.2014
Vložil Michal
Titulok Chcem radu

Zdravim vas chlapy.Potreboval by som poradit.Chcem kupit mikro car.Avobec neviem ake to je auticko.ci je to spolahlive alebo to je daka sunka.Prosim vas tu je moje tel cislo staci ak ma prezvonite a ja vam zavolam a dali by ste ma do obrazu co sa tyka toho auta.Dakujem.0948 519 418

Dátum 27.07.2014
Vložil Juro
Titulok VIN cislo

Zdravim,
mam taky problem s VIN cislom. Prihlasovali sme auto, neviem ako je to mozne, no v technicaku mam o niekolko pismen a cisel viac ako na vyrobnom stitku. Na rame na vodicovej strane je dokonca vyrazene zase ine cislo. Doteraz s tym nikdy problem nebol, no dva tyzdne do zadu ma vyrazil z STK, ze ma nemoze pustit z dovodu nezrovnalosti udajov medzi TP a udajmi na stitku a rame. Nemali ste podobny problem?
Dakujem

Dátum 28.07.2014
Vložil administrator
Titulok Re:VIN cislo

nazdar, zatial co my preslo viacero auto cez ruky, som sa s takym nestretol, aj ked pri jednom mi dopravny inspektorat pri prihlasovani pozreli a skontrolovali iba tp a štitok, lebo cislo win tam bolo ale neuplne a necitatelne.
1. win cislo sa vzdy ale ze vzdy nachadza na spolujazdcovej strane a malo by mat medzinarodny format, najdes to v sekcii download - manual strana 8-9.
2. cislo na vodicovej strane neviem presne je iba 4-6 miestne a je to cislo ramu
3. ak najdes cislo na spolujazdcovej strane (musis poriadne hladad s drotenou kefou v tom lepsom pripade by sa malo zhodovat aspon s jednym cislom bud v tp alebo na stitku.
4. popripadne do fora vypis cisla z tp a stitku , ake su tam cisla a pismena a kolko je miestne, nejako to rozlustime.

Dátum 19.01.2014
Vložil Dan
Titulok listové pero

Zdravím,může mi někdo poradit z čeho tam pasuje listové pero?Nechce se mi věřit,že by se pro tohle auto vyrábělo extra.Děkuju

Dátum 21.01.2014
Vložil administrator
Titulok Re:listové pero

Zdravim, listove pero na microcar m19 boly vyrabane na zakazku, takze ich zohnat alebo kupit bude nemozne.

Dátum 16.03.2014
Vložil MIROSLAV
Titulok Re:listové pero

Ahoj.
Listové pera lze jen vyrobit na zakázku podle originálu.Mně to vyšlo na 10000kč.Firmy v česku jsou, které to dělají.

Dátum 16.03.2014
Vložil Miroslav
Titulok Re:Re:listové pero

Doplňuji informaci: cena je za 2 zadní kusy per.

Dátum 02.01.2014
Vložil mio
Titulok komplet

prosiv vas z coho to ma prevodovku napravi alebo komplet z akich aut je to spravene

Dátum 04.01.2014
Vložil Mich@l
Titulok Re:komplet

Väčšia časť vozidla je škoda 1203

Dátum 11.12.2013
Vložil mio
Titulok korba vyklapač

a neviete ako bi sa dala prerobit korba z valnika na viklapč a zcoho to ma prevodovku alebo nema niekto servisni manual alebo niečo z udajmi

Dátum 11.12.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:korba vyklapač

Ako to prerobit tak to ti neviem povedat, ale na vyklapac musis napjprv vystuzit korbu a sa pri vyklapani neprehybala, a vybudovat kompletnú hydrauliku. A co sa tyka manualu skus v sekcii dowload.

Dátum 11.12.2013
Vložil mio
Titulok korba

zdravim vas neviete ako sa dava dole korba mam valnik a chceme sto spravit viklapač neviete poradit

Dátum 11.12.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:korba

Na valniku je korba o ram pripevnena 6 kusmi úchytov. Kazdy uchyt ma dve matice + poistne matice. Potom sataci dat dole korbu.Nevyhodou je zlý prístup k týmto úchytom. Moja rada je dať dole postrane laminátové kusy.

Dátum 11.12.2013
Vložil mio
Titulok domcek riadenia

ahojte zcoho pasuje domcek riadenia dakujem

Dátum 11.12.2013
Vložil administrator
Titulok Re:domcek riadenia

Ide na skrinku riadenie zo škody 1203 ktora tiez mala podobne riadenie. Taketo nieco https://www.autobazar.eu/skoda-1203m---taz-1500-id2161873.html

Dátum 08.12.2013
Vložil ivan mitana
Titulok Microcar M 19

Chlapy,ma ho uz rok a neviem si ho vynachvalit,som s nim nadmieru spokojny,male sikovne a pre mna idealne auticko.Toto je moj nazor na Microcar M 19,ine nechcem ... nech Vam vsetkym sluzi tak dobre ako mne,Cauko

Dátum 09.12.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Microcar M 19

Svätá pravda, malé, šikové, všetko odvezie take "auto na nezaplatenie". Ja by som ho tiež za nič nevymenil.

Dátum 30.11.2013
Vložil Juro
Titulok blinkre

chcem sa vas popytat ci nemate skusenost s blinkrami. najprv mi nesla lava strana bok a zadny, a teraz mi neblika uz vobec ani jeden blinker, ze kde by mohol byt problem, kde hladat.

Dátum 03.12.2013
Vložil administrator
Titulok Re:blinkre

No ono jednoznačne povedať čo to môže byť je dosť tažké. Najprv skús vymeniť prerušovač smerovych svetiel. Skús pozrieť poistku smerových svetiel(9 poistka od dverí). Alebo na koniec skúsiť očistiť kostru na smerových svetlách.

Dátum 03.12.2013
Vložil Dan
Titulok Re:blinkre

Zdravim,mě nešla pravá strana a měl jsem upadlé kostry na pravé vnitřní straně rámu u motoru. Myslím, že na levé straně jsou taky.

Dátum 30.08.2013
Vložil Tomáš
Titulok Náhradné diely

Ahoj, viete mi prosím poradiť kto obchoduje s novými dielmi na MICROCAR M19? Potreboval by som čelné sklo, tlmiče, brzdy, a spatné zrkadlo. Ďakujem

Dátum 30.08.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Náhradné diely

Zdravim ta, no tak nove diely na tento typ auto uz nezozenes, ak iba pouzite aj tych je iba par.
Celne sklo uz ako som pisal vies zohnat vsade tam kde robia s autosklom.
Co sa tyka tlmicov tie sa najtazie zhanaju ale daju sa zohnat podla cisla ale tu sa pouzivali z lady "zigulaku".
Kategoria brzdy su zase najjednoduchsie pdetoze ide o komplet brzdy skoda favorit (predne) a skoda 1203 (zadne).
Spatne zrkadlo zozenes iba z nejakeho nahradneho vozidla ktore na ND alebo ak potrebujes komplet zrkadlo mam aj ja ako nahradny diel.

Dátum 02.09.2013
Vložil Tomas
Titulok Re:Re:Náhradné diely

Dakujem,
Mohol by si mi prosimta poslat tel.c. alebo mail dohodol by som sa s tebou na tom spatnom zrkadle. To by som mal zaujem kupit ďakujem. Alebo ma prezvon 0949 675 943

Dátum 28.08.2013
Vložil Honza
Titulok Strika nafta

Zdravim vsechny co maji Microcar M19. Koupil jsem ho nedavno a musim davat hodne veci dokupy. Celni sklo je praskle, ale protoze je placate, snad nebude problem ho nekde nechat vyriznout. Ho dne veci svarit a prevarit, jako blatniky a prahy. Ale hlavne proc sem ted pise je, ze mi strika nafta z palivove pumpy, je videt, ze uz tam nekdo menil tesneni a prave tam to strika, kdyz bezi motor. Kdyz jedu tak asi vic. Problem je ze srouby, ktere drzi deklik jsou primo pod hranou kabiny a neda se tam nijak dostat, ani zevnitr kabiny pri oddelani sedacek. Muzete mi nekdo prosim poradit, jak se na sroubky dostanu a jake tesneni tam mam dat, ci kde se da sehnat?? Mnohokrat dekuji. Honza Krkonose.

Dátum 28.08.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Strika nafta

Tak najprv pozdrav zo slovenska, nech sa ti dari s tymto malym pracantom.Co sa tyka tych veci ide este o lahko odstranitelne poruchy.

1. Celne sklo ti vyrezu vsade kde robia autoskla na osobne auta.

2. Ak sa chces dostat lepsie k motoru a ac pumpe, musis odklopit sedacky a na zadnej strane kabiny tesne nad motorom je upevneny plech na 3 sroboch.

3.Neviem ci to velmi strieka naftu ale najprv to skus iba dotiahnut. Co sa tyka vymeny membrany zatial som sa s tym nestretol pretoze zatial zohnal vsetky ine tvary arozmery ako som potreboval. Nakoniec som kupil cisto novu a mam pokoj.

Tak dufam ze som ti poradil a ak budes potrebovat nieco tak napis na forum a nejako poradime.

Dátum 26.11.2013
Vložil Honza z Krkonos
Titulok Re:Re:Strika nafta

Ahoj Mich@l, chtel jsem podekovat za rady a zeptat se, kde bych mohl koupit tuto gumovou palivovou membranu, kterou mam potrhanou a nebo snad i celou palivovou pumpu, ale je to zbytecne, protoze jen membrana, je spatna, ale pokud nebude jina moznost, koupim ji celou novou. Ale kde? Dekuji za pomoc.. Honza

Dátum 04.12.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Re:Re:Strika nafta

Ta membrana sa neda kupit samostatne, oto som sa aj pokusal, pretoze kupovat celu pumpu je naozaj škoda. No nakoniec som musel aj kupit celu pumpu. Ja som vtedy kupil 2 pumpy + nahon na pumpu. Ten nahon je dlha tycka , ktora je napajana z vačkovej hriadely a pohana pumpe a konce sa zvyknu vydrat. Tak budes potrebovat mam este jednu cisto novu pumpu.

Dátum 27.05.2019
Vložil majo
Titulok Re:Re:Re:Re:Strika nafta

pumpa

Dátum 27.05.2019
Vložil majo
Titulok Re:Re:Re:Re:Strika nafta

Dobry den mamaproblemy z palivovou pumpou, písal si že maš jednu nahradnú
ak by si ju ešte mal potreboval by som ju a z tyčou prosím ozvi sa mi, alebo aspon mi porad kde ju kupiť. Dakujem Majo
email Ekvmont@gmail.com

Dátum 04.06.2013
Vložil 18milan7
Titulok kardan

Poprosim znalych veci. Aky kardanovy križ sa to tohoto hybridu da namontovať? Ďakujem. 18milan7@azet.sk

Dátum 05.06.2013
Vložil Administrator
Titulok Re:kardan

Nazdar, Ja použivam ako nahradu na svojej Microcar-i, kardanovy kríž z lada 2101/2107. Tieto kríže sú aj z maznicou v strede na mazanie. Takže mažem kardanovy kríž tak raz za tri mesiace.

Dátum 08.05.2013
Vložil Marcel
Titulok čudne zvuky

Zdravim vie my niekto poradit z prevodovky--respektyve ako je lamela spojkova ide taky čudny zvuk nie stale niečo take ch---ch--ch--ch de sa da poprypade zohnat lamelaspojkova

Dátum 08.05.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:čudne zvuky

Pekny den ti prajem, no nepotesim ta lebo take iste zvuky som mal aj ja a ide o vytlacne lozisko. Taketo lozisko si vies zohnat v mototechne, ceny sa pohybuju okolo 7 az 15,- €.
Co sa tyka lamely a pritlacaku da sa zohnat. Ja som tiez nedavno menil komplet.
PS keby si nevedel zohnat tak mam jednu cistonovu zabalenu

S pozdravom

Dátum 25.07.2013
Vložil Marcel
Titulok Re:Re:čudne zvuky

Pekny večer odpisovali stemy ohladom tych čudnych zvukou. Došlo to do štadia že sa nedaju zaradit niektore rychlosti.Neviem čo stym či vymenit celu rychlostnu skrynu,alebp postači prytlačne ložisko lamela .Ak vas poprosim prezvonte ja vas zavolam ohladom info pochadzam od košice -okolie 0903374246Dakujem

Dátum 22.08.2013
Vložil Juro
Titulok Re:Re:Re:čudne zvuky

ja by som sa chcel popytat na tie lamely, mate ich este ? spojka odisla uplne , uz nejde vobec. dakujem

Dátum 25.08.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Re:Re:Re:čudne zvuky

Tak spojka by sa nasla. Len treba konkretne popisat o ake diely by islo.

Dátum 30.03.2013
Vložil Juro
Titulok Poistka

zaujimala by ma poistka kolko platite za microcar a este jedna vec, nemate nahodou niekto pneu na toto auto, ja som ho kupil z obycajnymi pneu, no nemaju taku nosnost a auto strasne plava.

Dátum 31.03.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:Poistka

Nazdar, no tak ja platim rocne 100,.€, ja co pouzivam na prevoz roznych nakladov tak mam tiez obycajne matator 175 r 13 a zatial my to staci. Aj ked uz zhanam 13-sky ceckove co sa vyuzivaju na privesnych vozikoch.

Dátum 31.03.2013
Vložil Ondrej
Titulok Re:Poistka

Ja mam v zadu pneumatiky zo skoda 120 tvz. "Drapak" a v pohode uveze 800-900kg.

Dátum 14.03.2013
Vložil Lubo
Titulok vin

Zdravím, vie mi niekto poradiť kde nájdem vin číslo na karosérii? dík

Dátum 24.03.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:vin

Zdravím Ta, no vin cislo vyrazali na pravu stranu (spolujazdec), može byt 5 miestne, alebo kompletné 17 miestne.
Keby nieco napis.

Dátum 26.01.2013
Vložil Milan
Titulok elektroinastalacia

Zdravím, vie mi niekto preposlat celú elektroinstalaciu micorcar m19?

Dátum 21.02.2013
Vložil Mich@l
Titulok Re:elektroinastalacia

Zdravim ta, no ja by som ti vedel preskenovat elektroinstalaciu v microcari ako maju byt poistky a schemu elekrickej instalácie, len my musis poslat email.

Dátum 06.11.2015
Vložil Karel
Titulok Re:Re:elektroinastalacia

Dobrý den, pokud ještě najdete elektroschéma M19, velmi by se hodila. Děkuji velice. Karel kbocek@tiscali.cz

Dátum 23.07.2016
Vložil Slavo
Titulok Re:Re:elektroinastalacia

Zdravím. je ešte možnosť zaslať el.schému na e-mail?
slavomir.carnoky@gmail.com
vrúcna vďaka, odmením ak bude treba

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode